MPO / MTP Lösningar

MPO -/ MTP LösningarDet finns 410 produkter.

Traditionell fiber tar plats och kräver dessutom ofta svetsning på plats och utrymme blir snabbt en bristvara. MPO /MTP kablar och chassin erbjuder en praktisk hantering av detta. Ingen svetsning och full flexibilitet med 8, 12 eller 24 fiber i en och samma kabel samt upp till 144 fiber i ett och samma chassi om totalt 1U. Allt för att möjliggöra det man kallar ”Ultra-High density” för kablar. Pro Optix erbjuder en komplett produktportfölj och kan alltid erbjuda en kundunik lösning beroende på krav både för multimode eller singlemode.

Visar 1 - 24 av 410 artiklar
Visar 1 - 24 av 410 artiklar