MPO -/ MTP Lösningar Det finns 2 produkter.

Fiber Optical Connectivity Solutions from Pro Optix

Specialister på MPO-/MTP-lösningar för högpresterande fibernätverk

Traditionella fiberkablar kan fylla datacenter och skåp och vara svåra att hantera med liten eller noll flexibilitet. MPO-/MTP-kablar och chassi erbjuder en praktisk lösning på detta problem genom att sammanföra 8, 12, 16, 24 eller 32 fiber i en enda MPO-/MTP-kabel och upp till 144 fiber i ett 1U-chassi för att man i datacenter skall kunna bygga högdensitetslösningar med optisk fiber. Allt utan den risk samt komplexitet som svetsning på plats innebär. Pro Optix erbjuder kompletta MPO-/MTP-lösningar för multimode eller singlemode. För högpresterande nätverkslösningar kan du också se vårt utbud av fiberkablage med CS kontakter för ultrahög densitet här >

Visar 1 - 2 av 2 artiklar
Visar 1 - 2 av 2 artiklar